Badania wydolnościowe

Specjalnie dla uczestników Triathlon Pniewy firma Fit Test z Gorzowa ufundowała 10 nagród w postaci badań wydolnościowych.

Badanie wydolnościowe z zastosowaniem metody ergospirometrycznej pozwala na określenie szeregu wskaźników stanu naszego zdrowia. Jednym z podstawowych jest określenie wydolności. Pomiar wiąże się z wyznaczeniem indywidualnych progów przemian (w zależności od terminologii: próg przemian beztlenowych, próg kwasomlekowy, próg wentylacyjny, LA, RCP, VAT) – wszystkie mają jeden cel. Służą do wyznaczania intensywności wysiłku, po przekroczeniu którego stężenie kwasu mlekowego w naszych mięśniach zaczyna gwałtownie wzrastać. Co w doskonały sposób pozwoli nam zaprogramować cały proces treningowy w celu osiągnięcia jak największych efektów. Próg przemian anaerobowych jest jednym z najważniejszych wskaźników dla zawodników dyscyplin wytrzymałościowych.

        Badanie segmentowe składu masy ciała umożliwi nam prawidłowe założenie celu dotyczących naszej wagi i sylwetki. Każdy zawodnik triathlonu musi dbać o niski poziom tkanki tłuszczowej, ważne jest to aby ubytek kilogramów nie był spowodowany zmniejszeniem się masy mięśniowej, która jest „motorem” naszego ciała.

       Cyklicznie wykonywane badania wydolności tlenowej i składu masy ciała, umożliwi nam największą możliwą kontrolę zmian spowodowanych codziennym treningiem.